DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
Ankara
15°

KAPALI

23 Nisan etkinliklerle kutlandı

23 Nisan etkinliklerle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bursa’da etkinliklerle kutlandı. Bayram kutlamalarında çocuklar ve aileleri sahne gösterileriyle, atölye çalışmalarıyla eğlendiler.

ABONE OL
11 Eylül 2023 12:20
23 Nisan etkinliklerle kutlandı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Eslem Türkoğlu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bursa Merinos Park’ta çocuklara özel etkinliklerle kutlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, STK’ların ve firmaların katıldığı bayram etkinliğinde birçok atölye çalışması, sahne performansları, oyunlar gerçekleştirildi. Bayram etkinliğine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı. Aileler ise 9. Köy’e konuşarak bayram kapsamında yapılan etkinliklerde eğlendiklerini söyledi.

“Temamız 23 Nisan”

50 çadırlı bir alanda yapılan etkinliğe Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi 25 standı 1 personel kreşi atölye standıyla katılarak en çok stantla etkinliğe katılım sağlayan kuruluş oldu. Aile, Kadın, Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi organizasyon koordinatörü Esma Nur Kander, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı büyük bir şenlikle kutlamak isteğinde olduklarını söyleyerek, atölyede yaptıklarını şöyle anlattı: “Atölyelerimizde temamız 23 Nisan olduğu için daha çok Türk bayrağı konsepti üzerinden gidip resim çerçeveleri, kitap ayraçları, anahtarlıklar gibi çocukların alıp götürebileceği ürünler yapıyoruz. Çocuklar böyle bir şenliğe geldiğinde kendi yaptıkları bir şeyi sahiplenip götürmeyi istiyorlar. Bu yüzden bizde bu tarz atölyeler planladık.”

Kander, etkinliğe bu kadar katılım olmasını beklemediklerini söyleyerek, gelecek senelerde etkinliklerin devamının olmasını temenni etti.

Tüm çocukların bayramını kutladığını söyleyen Kander, etkinlikte geleneksel bir bayram havası olduğunu vurgulayarak, son olarak şunu söyledi: “Eskiden bayramlar daha çok coşkuyla kutlanılırmış. Biz de biraz onu yaşatmak istedik.”

23 Nisan’ın kutlandığı etkinlikte Bursa Büyükşehir Şube Müdürlüğü orkestrası da sahne aldı.

“Bayram sevinciyle büyüdük”

Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Yusuf Yılmaz, 23 Nisanlarda çocuk korolarıyla konser yaptıklarını söyleyerek, “Bugünkü etkinlikte kendi çocuklarımızı sahneye aldık. İlk defa kendi çocuklarımızla sahne almış olduk.” dedi.

Yılmaz, 23 Nisan’ın toplumun iliklerine kadar hissettiği bayramlardan bir tanesi olduğundan bahsederek, şunları aktardı: “Biz bayram sevinciyle büyüdük. Çocuklarımıza da bu bayramın amacını aşılayarak onların da kendi çocuklarına aktarmalarını istiyoruz. Bu tür bayramların nesillerce bilinmesi gerektiğini biliyoruz ve bunun için çabalıyoruz.”

“Sahnede olmak güzel”

Çocuk korosunda yer alan çocuklardan olan Nisan Tok etkinliğin çok güzel olduğunu söyleyerek, etkinlikteki atölyelere de katıldığını sözlerine ekledi. Tok, son olarak bütün çocukların bayramını kutladığını belirtti.

Çocuk korosunda yer alan çocuklardan olan Kamil Yılmaz, babası ile birlikte sahnede olmanın çok güzel olduğunu, sahne performansı için 3-4 gün çalıştığını söyledi.

“Çeşitli etkinlikler var”

TÜZDEV standında görevli olan Didar Öz, etkinliğe katılımın çok yüksek olduğunu söyleyerek, çadırı bulmakta zorluk çektiğini belirtti. Öz, çok çeşitli etkinlik olduğunu da sözlerine ekledi.

Etkinlikte Hayat Boyu Öğrenme standında görevli olan Nihan Vidin, çocukları sevindirme amacıyla bugün etkinlik düzenlediklerini söyleyerek, “Burada makrome anahtarlık hazırlıyoruz. Az sonra kumaş çanta boyatacağız. Çocukların bayramı tam bir bayram edasında kutlanıyor. Yetişkinlere de bayram oldu.” diyerek ailelerin de hevesli olduğunu vurguladı.

“Büyükler çocuk gibi eğlendi”

Etkinliğe çocuğuyla birlikte gelen Aziz Pınarcı çocuklar için güzel, ebeveynler için yorucu bir gün olduğunu söyleyerek, büyüklerin de etkinlikte çocuk gibi eğlendiğini söyledi. Etkinlikleri başarılı bulduğunu belirten Pınarcı, “Atölyelerin birkaç tanesine katıldık. Çocuğum ufak olduğu için hepsine katılamadık.” dedi.

Çocuklarıyla etkinliğe gelen Elçin Keskinsoy, 23 Nisan’ı çocukluğundan beri şenliklerle kutladığına değinerek, çocuklarının da bu duyguyu yaşamasını istediği için etkinliğe geldiklerini belirtti. Keskinsoy’un kızı Nil, atölyede maske yaptığını ve etkinlikte yer alan Rafadan Tayfa’yı sevdiğini söyledi.

“Şarkılara eşlik ettim”

Semanur Telli etkinliğe çocuğuyla katılarak böyle bir etkinlik yapıldığı için memnun olduğundan, genelde her yıl etkinliklere çocuğuyla katıldıklarından bahsetti. Telli’nin çocuğu Muhammet Hamza, etkinlikleri eğlenceli bulduğunu söyleyerek, etkinlikte sahne alan Grup Rafadan için “Rafadan Tayfa en sevdiğim çizgi filmdi. Etkinlikte şarkılara eşlik ettim.” dedi.

Etkinliğe çocuğuyla gelen Yeşim Demir, bayramın çocuklara yaşatılması gerektiğine değinerek bir ebeveyn olarak mutlu olduğunu söyledi. Demir’in çocuğu Öykü atölyede boyama yaparken, etkinlikleri güzel bulduğunu ve eğlendiğini söyleyerek başka atölyelere de katılmak istediğinden bahsetti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. KVKK uyarıları ve detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.